Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. novembra 2015 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Unipetrol expanduje do Maďarska

„Založenie dcérskej spoločnosti v Maďarsku je potvrdením dlhodobého záujmu Unipetrolu o tento trh a malo by prispieť k ďalšiemu posilňovaniu obchodných aktivít v tejto krajine,“ uviedol generálny riadite Unipetrolu Marek Switajewski.

„Maďarsko má pre nás zaujímavú dynamiku, medzi rokmi 2014 a 2015 sa nám podarilo zdvojnásobiť objem dovezených palív do tejto krajiny,“ dodal.

Unipetrol označil rozširovanie aktivít na zahraničných trhoch za strategický krok. Skupina Unipetrol sa zameriava na spracovanie ropy, distribúciu pohonných látok a petrochemickú výrobu. Zamestnáva 3800 ľudí. V roku 2005 sa stala súčasťou poľskej skupiny PKN Orlen, ktorá je najväčším spracovateľom ropy v strednej Európe.

Unipetrol RPA Hungary Kft nebude jedinou zahraničnou spoločnosťou skupiny. Patrí do nej tiež Unipetrol Deutschland GmbH a Unipetrol Slovensko.

V Maďarsku má však sídlo najväčší konkurent Unipetrolu na českom trhu s pohonnými látkami, spoločnosť MOL. Kým Benzina, ktorú vlastní Unipetrol, prevádzkuje v Česku 338 benzínových staníc, skupina MOL ich má 316.

Copyright © TASR 2015

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.