Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Steam gushes out of the cooling tower of the Isar 2 nuclear power plant in Essenbach, Germany, Wednesday, Sept.13, 2022.. The power plant, operated by Preussenelektra, is to be transferred to a reserve according to plans of the Federal Ministry of Economics
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Jan Woitas/dpa via AP
20. septembra 2022 Jadrová energia od Energia.skSITA

Únik v jadrovej elektrárni zvyšuje tlak na nemeckú vládu, aby rozhodla o predĺžení jej životnosti

Prevádzkovateľ jednej z troch zostávajúcich nemeckých jadrových elektrární v pondelok informoval, že zaznamenal únik, ktorý si v prípade, že by zariadenie malo ďalej fungovať aj po konci roka, vyžiada budúci mesiac jeho vypnutie na niekoľko dní údržby. V prípade, že sa prevádzka elektrárne skončí 31. decembra, únik podľa nich nebude vyžadovať opravu.

Oznámenie spoločnosti PreussenElektra, ktorá je dcérou gigantu E.ON a prevádzkuje zariadenie Isar 2 v Bavorsku, zvyšuje tlak na nemeckú vládu, aby sa rozhodla, či sa chce držať svojho dlhoročného plánu a vypnúť tento rok všetky jadrové elektrárne v krajine, nechať ich v pohotovosti alebo ich držať funkčné najdlhšie, ako to bude možné.

Nemecký minister hospodárstva sa tento mesiac vyjadril, že uprednostňuje kompromis v podobe vypnutia jedného zariadenia a ponechania dvoch v pohotovosti, čím by sa vybalansovali politické záväzky, otázka jadrovej bezpečnosti starnúcich zariadení a riziko možného nedostatku energií v zime. Opozícia a niektorí členovia vlády však chcú, aby ďalej fungovali všetky tri.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.