Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. júna 2015 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Unicorn Systems spustil flow based market coupling v regióne CWE

Flow based metóda predstavuje revolučne nový prístup, ktorý zohľadňuje skutočné toky energie v elektrických prenosových sústavách – jednotlivé obchodné transakcie sú prevedené do fyzických tokov, ktoré sú následne overené voči technickým limitom elektrických vedení. Ako nástupca predtým používanej ATC metódy prináša lepšie a bezpečnejšie využitie prenosových sústav.

Niekoľko rokov priebežného overovania flow based metódy a súbežná prevádzka s existujúcou ATC metódou preukázali významné prínosy pre všetkých účastníkov trhu – spotrebiteľa, výrobcu aj prevádzkovateľov prenosových sústav (TSO).

Na projekte implementácie Flow Based Market Couplingu sa podieľalo niekoľko organizácií vrátane šiestich TSO – Amprion (Nemecko), Creos (Luxembursko), Elia (Belgicko), RTE (Francúzsko), Tennet (Nemecko a Holandsko) a Transnet BW (Nemecko), tri energetické burzy – APX, Belpex, EPEX SPOT a centrálna alokačná kancelária – CASC.EU.

,,V Unicorn Systems, ktorý je IT dodávateľom softwarového riešenia centrálnej platformy skladajúcej sa zo TSO Common a Private systému, sme radi, že sme mohli prispieť k tomuto ďalšiemu kroku rozvoja prepojených energetických trhov, smerujúcich k budúcemu celoeurópskemu trhu s elektrinou. Boli sme zodpovední za implementáciu procesov „pre-coupling” a „post-coupling” (tj. príprava podkladov pre obchodovanie s burzami a spracovanie výsledkov obchodovania. Ako technologický základ riešenia bola použitá Unicorn Open Platform (UOP),“ hovorí Jan Konrád, International Services Director Unicorn Systems.

Zdroj: Unicorn Systems

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.