Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
31. marca 2014 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Unicorn Systems dodal systém Damas Power do Teplárne Strakonice

Systém Damas Power na základe evidovaných technických a prevádzkových parametrov teplárne vypočítava možné varianty dodávok elektrickej a tepelnej energie vrátane rezerv na poskytovanie podporných služieb a spotreby surovín. Predaj elektriny a tepla je následne realizovaný na základe vybraného obchodného plánu, ktorý môže byť postupne spresňovaný v niekoľkých fázach (ročná, týždenná, denná a operatívna príprava). Plnenie finančného a obchodného plánu vrátane ekonomickosti chodu výroby je v systéme Damas Power následne vyhodnocované z rôznych prevádzkovo-ekonomických pohľadov.

Damas Power umožňuje Teplárni Strakonice dosahovať významné tržby z predaja elektriny a podporných služieb (PpS) pri optimálnom využití výrobných zdrojov. Zároveň poskytuje ucelený prehľad o prevádzke teplárne a jej zariadeniach, čím významne prispieva k ekonomickosti jej prevádzky. Údaje slúžia tak na vlastnú potrebu teplárne, ako aj na potreby úradov (Energetický regulačný úrad, ministerstvo životného prostredia, ministerstvo priemyslu a obchodu). V neposlednom rade je Damas Power ako modulárne riešenie jednoducho rozšíriteľný do budúcnosti.

„Vďaka systému Damas Power môžeme riadiť technické aj obchodné procesy v Teplárni Strakonice oveľa efektívnejšie a dosahovať významné úspory, čo je v dnešnej, pre teplárenstvo tak náročnej dobe veľmi dôležité,“ uvádza Václav Braun, odborný riaditeľ pre obchod, Teplárna Strakonice.

Jan Konrád, International Services Director Unicorn Systems, dodáva: „Damas Power je riešenie, ktoré prináša komplexnú podporu prevádzkovateľom teplární a elektrární a som rád, že sa nám podarilo uspokojiť všetky požiadavky tohto náročného klienta.“

Systém Damas Power je teraz prevádzkovaný v režime 24 x 7 x 365 a je hlavným prevádzkovo-ekonomickým systémom spoločnosti Teplárna Strakonice a.s.

O Unicorn Systems

Unicorn Systems je renomovaná európska spoločnosť, ktorá poskytuje najväčšie informačné systémy a riešenia z oblasti informačných a komunikačných technológií. Dlhodobo sa sústreďujeme na vysokú pridanú hodnotu a konkurenčnú výhodu v prospech našich zákazníkov. Pôsobíme na trhu už od roku 1990 a za ten čas sme vytvorili rad špičkových a rozsiahlych riešení, ktoré sú rozšírené a používané v najvýznamnejších podnikoch v rôznych odvetviach. Máme tie najlepšie referencie z oblasti bankovníctva, poisťovníctva, energetiky a utilít, telekomunikácií, výroby, obchodu i verejnej správy. Našimi zákazníkmi sú popredné a najväčšie firmy. Detailne poznáme celé spektrum podnikateľských odvetví. Rozumieme princípom ich fungovania, ale aj špecifickým potrebám našich zákazníkov.

Naše komplexné tímy systematicky vzdelávaných odborníkov dokonale ovládajú všetky v súčasnosti obvyklé produktové rady, komponenty, technológie, a preto v podstate nemáme žiadne technologické obmedzenia. Napriek tomu, že pri práci uplatňujeme mnoho revolučných myšlienok, vlastné dodávky riešení podliehajú osvedčeným kritériám – kvalita, kvantita, termín a cena.

O Teplárni Strakonice

Hlavným predmetom podnikania spoločnosti je výroba tepla, rozvod tepla a výroba elektrickej energie. Teplárna Strakonice, a. s., zaisťuje dodávky tepelnej energie do sústavy zásobovania teplom na území mesta Strakonice. Odberateľom poskytuje komplexné služby v dodávkach tepla až po päty domov. Súčasne je výrobcom elektrickej energie a dodáva elektrickú energiu do distribučnej rozvodnej siete firmy E.ON, a. s. Oba druhy energie sa získavajú v procese kombinovanej výroby elektriny a tepla (KVET). Od roku 2005 má spoločnosť plne certifikovaný integrovaný systém riadenia (ISR), ktorý zahŕňa riadenie akosti, ochrany životného prostredia a bezpečnosti práce podľa požiadaviek medzinárodných noriem.

Ďalšie informácie nájdete na adrese www.tst.cz

Zdroj: Unicorn Systems

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.