Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. septembra 2014 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Ukrajincom hrozí štvornásobné zvýšenie cien plynu

„Je možné, že ešte tento rok sa rozhodne o ďalšom zvýšení cien plynu,“ oznámila UNIAN, ktorá citovala zástupcu šéfa Naftogazu Oleksandra Todijčuka. Nie je vylúčené, dodal Todijčuk, že dôjde k zavedeniu jednotnej ceny plynu pre komerčných odberateľov aj domácnosti. To by podľa agentúry spôsobilo, že ceny plynu pre domácnosti by zaznamenali až 4-násobný rast.

Ukrajina sa pritom v súčasnosti pripravuje na ďalšie náročné zimné obdobie. Pre nezaplatené predchádzajúce dodávky ruského plynu a nedohodu o cenách za nové dodávky Rusko v polovici júna vývoz plynu na Ukrajinu zastavilo. Kyjev sa teraz snaží doviezť časť suroviny zo západnej Európy prostredníctvom reverzného toku, no situácia ohrozuje aj Európsku úniu, podľa ktorej je nevyhnutné spor čo najskôr vyriešiť. V piatok 26. septembra sa preto v Berlíne bude konať ďalšie kolo trojstranných rokovaní medzi Moskvou, Kyjevom a Európskou úniou o riešení plynovej krízy.

Copyright © TASR 2014

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.