Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. septembra 2010 Ostatné od Energia.skTASR

Ukrajina sa stane členom Európskeho energetického spoločenstva

EÚ a Ukrajina dnes podpísali Protokol o vstupe do európskeho energetického spoločenstva. Po tom, čo zmluvu ratifikuje ukrajinský parlament, bude členstvo znamenať, že i na území Ukrajiny sa budú aplikovať legislatívne normy, ktoré sa v EÚ vzťahujú na sektor energetiky.

(Aj) Naftogaz prejde „unbundlingom“

V rámci zmluvy bude musieť Ukrajina pristúpiť k tzv. unbundlingu (oddeleniu jednotlivých divízií) spoločnosti Naftogaz. Ten dnes ovláda prepravu ropy a zemného plynu, ako aj predaj týchto surovín odberateľom. Európske právo v rámci liberalizácie takúto prax zakazuje.

„Očakávame, že sa Naftogaz rozdelí, Ukrajina musí oddeliť tieto dve obchodné činnosti tej istej spoločnosti,“ povedala dnes Marlene Holzner, hovorkyňa komisára pre energetiku Günthera Oettingera.

TASR, energia

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.