Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Smoke rises from buildings in Bakhmut, the site of the heaviest battles with the Russian troops in the Donetsk region, Ukraine
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: AP Photo/Libkos
30. apríla 2023 Ostatné od Energia.skSITA

Ukrajina potrebuje 3,4 miliardy dolárov na prípravu na ďalšiu vykurovaciu sezónu

Ukrajina potrebuje 3,4 miliardy dolárov na prípravu na budúcu vykurovaciu sezónu, najmä na nákup potrebných zdrojov a obnovu výroby. Ako referuje web epravda.com.ua, povedal to námestník ministra energetiky Farid Safarov.

Poznamenal, že zodpovedajúce výpočty potrebných finančných prostriedkov na prípravu na budúcu vykurovaciu sezónu vykonali spolu so Svetovou bankou. „Momentálne je na prípravu na vykurovaciu sezónu 2023/2024 potrebných približne 3,4 miliardy dolárov, z toho 1,2 miliardy dolárov by malo ísť na nákup niektorých druhov zdrojov,“ vyhlásil Safarov. Zvyšok sumy je potrebný na obnovu vedenia prenosovej sústavy, rozvodov elektrickej energie a na obnovu výrobných kapacít.

Námestník ministra energetiky zdôraznil, že tieto prostriedky sú potrebné len na prípravu na vykurovaciu sezónu. Množstvo potrebné na obnovu energie je však oveľa väčšie.

Počas vykurovacej sezóny 2022/2023 Rusi vykonali viac ako 1200 útokov na kľúčové energetické zariadenia za použitia rakiet a bezpilotných lietadiel, pričom bolo poškodených 43 % hlavných sietí.

(1 EUR = 1,0981 USD)

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.