Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
28. decembra 2014 Jadrová energia od Energia.skSITA

Ukrajina: Jeden blok Záporožskej jadrovej elektrárne sa odpojil od siete

„Reaktor je momentálne na 40 % svojej kapacity. Príčiny aktivácie ochrany sa zisťujú. V tejto chvíli je v prevádzke päť blokov (elektrárne) s celkovým inštalovaným výkonom 4.530 MW,” citovala tlačová agentúra Ukrinform ukrajinské ministerstvo energetiky.

Žiadne ďalšie podrobnosti úrad neuviedol, ale ubezpečil, že radiácia v elektrárni aj v bezpečnostnom pásme okolo nej nepresahuje limity.

Záporožská jadrová elektráreň je podľa Ukrinformu s celkovým inštalovaným výkonom 6.000 MW najväčším energetickým zariadením nielen na Ukrajine, ale v celej Európe. V prevádzke má šesť blokov, každý s inštalovaným výkonom 1.000 MW. Prvý začal dodávať elektrinu do rozvodnej siete v roku 1984. V poslednej dobe táto elektráreň zabezpečuje viac než 22 % spotreby elektriny v krajine.

ČTK, energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.