Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
28. septembra 2011 Jadrová energia od Energia.skTASR

ÚJD: Viedenská krajinská vláda na súde so žalobou proti Mochovciam neuspela

„Svojím rozhodnutím zamietol žalobu, ktorá sa týkala výstavby 3. a 4. bloku jadrovej elektrárne v Mochovciach,“ informoval dnes Úrad jadrového dozoru (ÚJD) SR.

Viedenská krajinská vláda sa na súde domáhala jednak zrušenia rozhodnutia Európskej komisie, ktorým EK zastavila konanie o sťažnosti Viedenskej krajinskej vlády k zámeru výstavby blokov 3. a 4. bloku jadrovej elektrárne Mochovce a jednak údajnej nečinnosti EK.

Všeobecný súd odôvodnil svoje rozhodnutie konštatovaním, že „z ťažko čitateľného popisu skutkových okolností nevyplýva ani formálne ani materiálne žiadny dôvod žaloby“. Súd podľa ÚJD SR ďalej konštatoval, že v žalobe nie je možné identifikovať skutkové a právne argumenty, ktoré chce Viedenská krajinská vláda uviesť na podporu svojej žaloby.

Copyright © TASR 2011

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.