Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. marca 2017 Jadrová energia od Energia.skTASR

ÚJD: Verejnosť sa môže oboznámiť s dokumentmi dostavby EMO34

„Pre umožnenie oboznámenia sa s priloženou dokumentáciou zriadil Úrad jadrového dozoru SR samostatné pracovisko v lokalite jadrovej elektrárne Mochovce 3 a 4. Pracovisko sa nachádza v prenajatých priestoroch jadrovej elektrárne Mochovce 3 a 4, číslo budovy 11-643/006 na 3. poschodí,“ spresnila.

Dokumentácia, z ktorej budú v zmysle atómového zákona vylúčené citlivé informácie, bude podľa Hosťoveckej sprístupnená verejnosti od 16. marca do 30. júna v informačnom stredisku JE Mochovce vždy v utorok od 9.00 do 15.30 h a vo štvrtok od 14.00 do 18.00 h.

Hosťovecká zdôraznila, že lehota na vydanie rozhodnutia ÚJD SR v uvedenej veci je podľa atómového zákona šesť mesiacov – po úplnom doručení dokumentácie k žiadosti, teda dokumenty potvrdzujúce pripravenosť zariadenia k uvádzaniu do prevádzky budú na úrad doručované postupne tak, ako budú ukončované testy zariadení.

Podčiarkla, že dňa 7. februára bola lehota na vydanie rozhodnutia úradu v uvedenej veci predĺžená o šesť mesiacov. Predĺženie lehoty na vydanie rozhodnutia je v súlade s harmonogramom dokončovania montáže a následných skúšok na 3. bloku EMO.

„Termín vydania rozhodnutia, ktorým úrad povolí zavezenie paliva do reaktora tak závisí od časovej postupnosti a úspešnosti testov spúšťania,“ dodala Hosťovecká s tým, že podrobnejšie informácie pre nazeranie do dokumentácie a informácie súvisiace so správnym konaním sú zverejnené na webovej stránke ÚJD SR v časti Informovanie verejnosti – Správne konanie MO34.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.