Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

ÚJD: Prevádzkovateľ jadrových reaktorov bude zodpovedať za škodu do 300 mil. eur

V prípade jadrovej škody s jadrovými reaktormi slúžiacimi výlučne na vedecké, pedagogické alebo výskumné účely, sa v zákone navrhuje zodpovednosť najviac v rozsahu 185 miliónov eur za každú jadrovú udalosť. Do výšky 185 miliónov eur bude prevádzkovateľ zodpovedať aj za jadrovú škodu pri každej preprave rádioaktívnych materiálov.

„Prevádzkovateľ je povinný kryť svoju zodpovednosť za jadrovú škodu do ustanovených limitov poistením alebo finančnou zábezpekou. Na finančnú zábezpeku nemôžu byť použité verejné zdroje,“ navrhuje ďalej v zákone ÚJD.

Na konanie vo veci náhrady jadrovej škody je príslušným súdom v prvom stupni Krajský súd v Bratislave, pričom jeho obvodom je celé územie Slovenskej republiky.

Copyright © TASR 2014

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.