Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
23. februára 2018 Jadrová energia od Energia.skTASR

ÚJD: Konanie o povolení na uvádzanie EMO34 do prevádzky je stále prerušené

ÚJD SR prerušil správne konanie vo veci žiadosti Slovenských elektrární (SE) o vydanie povolenia na uvádzanie EMO34 do prevádzky a súvisiacich povolení a zároveň stanovil podmienky pre pokračovanie konania – odstránenie presne špecifikovaných nedostatkov z dokumentácie. Pre odstránenie týchto nedostatkov stanovil úrad termín najneskôr do 15. februára 2018.

ÚJD zároveň informoval, že SE postupne predkladali na úrad dokumentáciu správneho konania s odstránenými nedostatkami a úrad priebežne hodnotil správnosť a úplnosť odstránenia nedostatkov. „Výsledok hodnotenia úradu je, že nedostatky v dokumentácii správneho konania sú odstránené v požadovanom rozsahu a v stanovenom termíne,“ zdôraznil ÚJD. Odstránenie nedostatkov v dokumentácii však podľa ÚJD neznamená, že správne konanie pokračuje.

Pre pokračovanie v konaní je podľa ÚJD potrebné dosiahnutie primeranej pripravenosti zariadenia EMO34, požiadavky na ktorú sú definované v rozhodnutí úradu, spolu s termínmi ich najneskoršieho dosiahnutia.

SE tento mesiac informovali, že úspešne pripojili 3. blok Atómových elektrární Mochovce (EMO3) k elektrizačnej sústave SR. Pripojenie bude slúžiť ako hlavný zdroj napájania pri dostavbe a spúšťaní bloku. Po dokončení ním bude tretí blok dodávať elektrinu do prenosovej sústavy Slovenska.

V súlade so strategickým plánom Slovenských elektrární, ktorý bol schválený akcionármi spoločnosti v marci 2017, sa začiatok prevádzky 3. bloku Atómových elektrární Mochovce očakáva koncom roka 2018 a 4. bloku koncom roka 2019. V závere roka 2017 bol 3. blok EMO ukončený na 96,1 % a 4. blok na 84,5 %.

Copyright © TASR 2018

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.