Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
17. marca 2011 Jadrová energia od Energia.skTASR

ÚJD: Bohunická atómka znesie zemetrasenie s intenzitou 8. stupňa

„V súčasnej dobe sú odolné voči 8. stupňu, respektíve voči stupňu 7,4 podľa stupnice MSK 64. Okrem toho sú zadefinované horizontálne pohyby, na ktoré elektrárne sú schopné reagovať tak, že ich utlmia a nepríde k ich poškodeniu,“ uviedla dnes po rokovaní vlády k odolnosti jadrových elektrární voči zemetraseniu predsedníčka Úradu jadrového dozoru SR (ÚJD) SR Marta Žiaková.

„Bezpečnosť jadrových zariadení v SR je z pohľadu seizmickej odolnosti trvalo sledovaná, výsledky sú pravidelne prehodnocované v kontexte najnovších výsledkov vedy a výskumu a sú trvalo prijímané opatrenia na zvýšenie bezpečnosti,“ konštatuje sa v Informácii o stave jadrovej bezpečnosti jadrových zariadení v SR v nadväznosti na aktuálne udalosti v Japonsku, ktorú dnes vzala na vedomie slovenská vláda.

ÚJD SR vo svojom informatívnom materiáli zároveň uviedol, že zaviazal svojím rozhodnutím z 4. marca 2011 držiteľa povolenia na prevádzku JE spoločnosť Slovenské elektrárne, a.s., realizovať opatrenia na zvýšenie ich seizmickej odolnosti.

UPOZORNENIE:

TASR ponúka k správe zvukový záznam.

Copyright © TASR 2011

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.