Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
jadrova elektraren v horach
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
jadrová elektráreň v horách Foto: Flcikr.com/ Toni Rodrigo (licencia Creative Commons)
5. októbra 2012 Ostatné od Energia.skSITA

ÚJD: Atómové elektrárne prešli záťažovými testami

Týždeň na Slovensku

Pondelok – 1.10.2012

Nová jadrová elektráreň v Jaslovských Bohuniciach môže mať výkon až 2 400 megawattov (MW). Vyplýva to zo štúdie realizovateľnosti, ktorú vypracovala Jadrová energetická spoločnosť Slovenska (JESS), a ktorej časť zverejnil na medzinárodnej konferencii SES 2012 jej generálny riaditeľ, Štefan Šabík. (viac informácií)

Utorok – 2.10.2012

Jadrová a vyraďovacia spoločnosť, a.s. (JAVYS) plánuje na poistenie vynaložiť približne 4,2 mil. eur. (viac informácií)

Štvrtok – 4.10.2012

Slovenské atómové elektrárne podľa predsedníčky Úradu jadrového dozoru SR Marty Žiakovej prešli záťažovými testami a sú bezpečné. (viac informácií)

Predĺženie nájomnej zmluvy pre solárnu elektráreň podmieňuje samospráva Rimavskej Soboty vyšším nájomným a dodávkou energie na osvetlenie dvoch ulíc. Ako povedal primátor mesta Jozef Šimko, zmluvu s talianskou spoločnosťou podpísalo ešte bývalé vedenie mesta. Prevádzkovateľ fotovoltaickej elektrárne má zmluvu do roku 2023, no vzhľadom na životnosť kolektorov žiada o predĺženie nájomnej zmluvy do roku 2038. (viac informácií)

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.