Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. novembra 2012 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Týždeň vedy a techniky vyvrcholí Cenou Aurela Stodolu

Týždeň vedy a techniky ponúka bohatý program zložený z hlavných aj z množstva sprievodných akcií. Jedným z jeho hlavných podujatí bude V. odborná konferencia Quo vadis vzdelávanie k vede a technike na stredných školách, počas ktorej sa bude konať celoštátna súťažná prehliadka bádateľských projektov žiakov stredných škôl o cenu Scientia Pro Futuro 2012, usporiadaná s podporou Slovenských elektrární. Obe podujatia organizuje OZ Mladí vedci.

Zaujímavým sprievodným podujatím bude Festival vedy a techniky z dielne z OZ AMAVET, určený pre žiakov základných a stredných škôl. Bude sa konať od 8. do 10. novembra na pôde Prírodovedeckej fakulty Univerzity Komenského pod záštitou držiteľa Nobelovej ceny za fyziku prof. Douglasa D. Osheroffa. Počas festivalu  prebehne vyhlásenie cien za najlepší žiacky vedecko-výskumný a technický projekt; Víťazi postúpia na prestížne medzinárodné vedecké súťaže. Financiami na nákup leteniek prispejú Slovenské elektrárne.

Na záverečnom gala večeri Slovenské elektrárne vyhlásia nových laureátov piateho ročníka Ceny Aurela Stodolu. Autori najlepších bakalárskych, diplomových a dizertačných prác na tému energetiky si odnesú peňažné odmeny až do výšky 3.330 eur.

Týždeň vedy a techniky na Slovensku usporadúvajú Ministerstvo školstva SR v spolupráci s Centrom vedecko-technických informácií SR a Národným centrom pre popularizáciu vedy a techniky v spoločnosti.

Slovenské elektrárne podporujú vedu a vzdelávanie prostredníctvom svojho programu Energia pre vzdelanie. V roku 2007 podpísali Memorandum o dlhodobej spolupráci so slovenskými technickými univerzitami, aby podporili rast  novej generácie inžinierov a technikov pre slovenskú energetiku. Usporadúvajú odborné prednášky a umožňujú mladým brigády, stáže a konzultácie diplomových a iných odborných prác. V roku 2011 udelili vysokoškolákom technického zamerania 48 štipendií. Symbolickým vrcholom tohto úsilia je každoročné udeľovanie Cien Aurela Stodolu za najlepšiu dizertačnú, diplomovú a bakalársku prácu z oblasti energetiky. Prostredníctvom podpory bádateľských súťaží pomáhajú rozvíjať talenty aj na stredných a základných školách. Energia pre vzdelanie je oblasťou komplexného programu spoločenskej zodpovednosti Slovenských elektrární Energia pre krajinu.

Zdroj: Slovenské elektrárne

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.