Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. novembra 2013 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Týždeň bezpečnosti v skupine Enel

Výkonnosť skupiny Enel bola kladne hodnotená aj Dow Jones indexom udržateľnosti ( Dow Jonews Sustainability Index), ktorý uznáva Enel a Enedsu ako  „najlepších vo svojej triede“ v oblasti bezpečnosti.

Presdeda predstavenstva spoločnosti Enel Paolo Andrea Colombo a generálny riaditeľ Fulio Conti dnes v Ríme  slávnostne inaugurovali  Medzinárodný týždeň bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci 2013. Iniciatíva Enelu sa už šiestym rokom zameriava na podporu zdravia a bezpečnosti ako  na každodenný záväzok pre všetkých zamestnancov skupiny a jej dodávateľov.

„Bezpečnosť pracovníka, uviedol Paolo Andrea Colombo, predseda predstavenstva Enelu,  nie je len etický a sociálny imperatív, ale má aj nemenej významný ekonomický rozmer, pretože prispieva k zabezpečeniu úspechu  a udržateľnosti podnikov  a v dlhodobom horizonte, k vývoju ekonomík. Zdravie a bezpečnosť na pracovisku by preto mali  byť meradlom  pre podnikateľskú komunitu ako aj krajinu ako celok, byť  sledované nielen prostredníctvom  dodržiavania pravidiel a predpisov, ale aj prostredníctvom informácií, i prevencie a ako v každej rodine, zdravým rozumom v každodennom konaní.“

„Tieto úspechy, doplnil Fulvio Conti, generálny riaditeľ Enelu, sú výsledkom  našej trvalej snahy o šírenie kultúry bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci vo všetkých krajinách, v ktorých pôsobíme.  V Eneli sú  zdravie a bezpečnosť na pracovisku   strategickými faktormi pre  integráciu, efektívnosť a zlepšenie výkonnosti spoločnosti. Budeme spokojní len vtedy, ak toto  bude  preložené do podoby nemať vôbec žiadnu nehodu. Našim cieľom je  stať sa  a zostať spoločnosťou s Nulovou nehodovosťou: všetci kolegovia a dodávatelia musia vedieť, že sa naplno venujeme zdraviu každého“.

Na otvorení sa zúčastnili Giorgio Squinzi , predseda Confindustria, Talianskej priemyselnej asociácie a Paolo Pennesi , generálny tajomník talianskeho ministerstva práce.

Zdroj: Slovenské elektrárne

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.