Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
bulharsko - SITA
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Protest obyvateľov Sofie v Bulharsku proti zvýšeniu cien pohonných látok
22. júla 2011 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Týden.cz: ČEZ sa chystá prepúšťať na Balkáne

Niekoľko stoviek zamestnancov firmy ČEZ v Bulharsku a Albánsku pravdepodobne príde o prácu. „V Bulharsku je navrhované zníženie počtu pracovných miest o zhruba 200 plne v súlade s plánom zvyšovania efektivity fungovania spoločnosti, “ povedala hovorkyňa ČEZ Eva Nováková. Podľa bulharského denníka Dnevnik sa bude rušenie pracovných miest týkať predovšetkým elektrikárom spravujúcim sieť spoločnosti ČEZ.

Veľké škrty chystá energetický kolos takisto v Albánsku, kde rovnako ako v Bulharsku vlastní distribučnú spoločnosť. „V druhej polovici roku 2009, keď sme spoločnosť preberali, mala viac než 6.000 zamestnancov, panovala tu výrazná prezamestnanosť, “ cituje server Novákovú. „Ku koncu minulého roka v albánskej distribúcii pracovalo už o tisícku menej zamestnancov pod hranicou 4.800,“ dodala. Podobne ako v Bulharsku sa tak zníži počet pracovníkov o približne dve stovky.

V Českej republike sa podľa servera Týden spoločnosť ČEZ k znižovaniu zamestnancov nechystá, počet prepustených má nahradiť rovnaký počet nových zamestnancov. „Očakávame iba kvalitatívnu obmenu. Je to spojené  stým, že ako skupina sa skupina ČEZ rozvíja, tak potrebuje nových technikov pre oblasť jadrovej energetiky, plynových elektrární, moderných sietí alebo na oblasť dodávok tepla,“ dodala pre server Nováková.

ČTK, energia

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.