Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. júna 2012 Ostatné od Energia.skSITA

Twinningový projekt „Posilňovanie postavenia Energetickej agentúry Srbskej republiky“

Twinnigový projekt má názov Posilňovanie postavenia Energetickej agentúry   Srbskej republiky (AERS) a je zameraný na implementáciu energetickej legislatívy Európskej únie do legislatívy Srbska počas prístupového procesu, skvalitnenie štátnej cenovej regulácie v energetike, formovanie trhu s plynom a elektrinou a posilnenie postavenia národného regulátora (AERS) v národnom i medzinárodnom meradle.

Projekt je financovaný z predvstupových fondov Európskej únie vo výške 1,5 mil. eur a bude trvať 18 mesiacov. Realizátorom projektu za slovenskú stranu bude Úrad pre reguláciu sieťových odvetví v spolupráci s Regionálnou rozvojovou agentúrou Senec – Pezinok, ktorý zvíťazil v náročnom medzinárodnom výberovom konaní.

Konferenciu, na ktorej sa zúčastnili predstavitelia srbského Ministerstva pre infraštruktúru a energetiku, delegácia Európskej únie v Srbsku, AERS, ďalších štátnych orgánov a spoločností z energetického sektora otvoril predseda rady agentúry AERS,  Ljubo Maćić.

Slovenskú republiku zastupovali mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec Slovenskej republiky v Srbskej republike, Ján Varšo a Jozef Holjenčík, predseda Úradu pre reguláciu sieťových odvetví.

Veľvyslanec Slovenskej republiky, Ján Varšo, ubezpečil prítomných podporou vlády Slovenskej republiky projektovým aktivitám a vyslovil presvedčenie, že projekt významnou mierou prispeje k zlepšeniu spolupráce oboch krajín a úspešnému splneniu podmienok vstupu Srbska do Európskej únie.

Zdroj: Úrad pre reguláciu sieťových odvetví

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.