Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. októbra 2015 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Tržby Halliburtonu v 3. kvartáli klesli o 36 % a prepadol sa do straty

Celkové tržby druhého najväčšieho poskytovateľa služieb pre ropné firmy na svete a svetovej jednotky, čo sa týka služieb v oblasti hydraulického štiepenia, ktoré sa využíva pri ťažbe ropy a plynu z bridlíc, v 3. kvartáli 2015 klesli o 36 % na 5,58 miliardy USD (4,92 miliardy eur) z 8,70 miliardy USD v rovnakom období minulého roka.

Spoločnosť so sídlom v Houstone v dôsledku toho vykázala čistú stratu 54 miliónov USD, čo predstavuje 6 centov na akciu. Na porovnanie, vlani v 3. kvartáli ešte dosiahla čistý zisk 1,2 miliardy USD alebo 1,41 USD/akcia.

Po vylúčení jednorazových položiek však zaznamenal Halliburton v období júl – september 2015 zisk 31 centov na akciu. To je lepší výsledok, ako mu predpovedali analytici, ktorí počítali so ziskom 27 centov/akcia.

Tržby spoločnosti v USA sa pritom v 3. kvartáli znížili zhruba o 50 % a tržby mimo USA klesli o 22,2 %.

Ropné firmy už zredukovali plánované investície do nových projektov viac ako o 100 miliárd USD potom, ako sa ceny ropy vlani v júni začali znižovať a do konca minulého roka sa prepadli zhruba o 50 %.

(1 EUR = 1,1333 USD)

Copyright © TASR 2015

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.