Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. marca 2017 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Trump zruší Obamove obmedzenie ťažby uhlia

Príkaz by mal byť súčasťou nového exekutívneho príkazu, ktorý zjavne zvráti aj ďalšie Obamove snahy určené k boji proti globálnemu otepľovaniu. S odvolaním na nemenovaného činiteľa Bieleho domu o tom dnes informovala agentúra Reuters.

Dekrét, ktorý sa Trump chystá vydať budúci týždeň, zruší zákaz vydávania nových licencií na ťažbu uhlia na pozemkoch spravovaných federálnou vládou. Obama ho zaviedol vlani v januári v snahe obmedziť emisie oxidov uhlíka, ktoré vznikajú pri spaľovaní uhlia. Dočkal sa vtedy rozhnevaných reakcií ťažbárov, ktorí varovali, že kvôli tomu zanikne mnoho pracovných miest.

Trump už pred voľbami sľuboval, že Obamovo opatrenie na podporu energie z obnoviteľných zdrojov nebudú mať po jeho nástupe do úradu dlhé trvanie. Podľa zmieneného činiteľa chce v dekréte zrušiť i ďalšie kroky z ambiciózneho Obamovho plánu, ktorým demokratický prezident mienil docieliť splnenie amerického záväzku zo svetovej klimatickej dohody podpísanej v Paríži. Washington sa zaviazal do roku 2030 znížiť emisie CO2 o 32 % oproti hodnotám z roku 2005.

ČTK, energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.