Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
9. decembra 2016 Efektívnosť v energetike od Energia.skSITA

Trump povolá do funkcie kritika boja proti klimatickým zmenám

„EPA minula príliš veľa peňazí daňových poplatníkov na nekontrolovateľných programoch zameraných proti energetickému priemyslu. To malo za následok likvidáciu miliónov pracovných miest a ohrozenie poľnohospodárov, podnikov a priemyselného odvetvia,“ píše sa vo vyhlásení, ktoré Trump vydal v súvislosti s Pruittovou nomináciou.

Pruitt bol veľkým odporcom Obamovho boja proti klimatickým zmenám. V roku 2011 sa stal generálnym prokurátorom štátu, ktorý je najväčším producentom ropy a plynu v USA. S agentúrou, do čela ktorej nastúpi, viedol už niekoľko súdnych sporov. Zažaloval ju kvôli opatreniam, ktorých cieľom bolo znížiť emisie skleníkových plynov a zlepšiť smogovú situáciu.

„Američanov sa už nebaví pozerať na to, ako sa z našej ekonomiky kvôli zbytočným predpisom EPA vytrácajú miliardy dolárov. Mám v úmysle agentúru viesť tak, aby sme ochraňovali zodpovednú ochranu životného prostredia, ale rovnako slobodu amerických firiem,“ citoval Pruitta Trumpov tím, podľa ktorého je schopný urobiť prietrž v „prehnanom boji proti uhliu“.

ČTK, energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.