Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
17. augusta 2010 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skTASR

Tri spoločnosti založili Slovenskú asociáciu fotovoltického priemyslu

SAPI je podľa jej informácií záujmové združenie právnických osôb, ale je otvorené aj širokej verejnosti ako sú živnostníci, študenti, majitelia elektrární i priaznivci fotovoltiky.

Cieľom SAPI je trvalá podpora obnoviteľných zdrojov energií (OZE) a výroby elektriny zo slnečného žiarenia (fotovoltiky), vytvorenie komunikačnej platformy na všetkých úrovniach, teda so štátnou správou, vzdelávacími inštitúciami, podnikateľskými subjektmi a zahraničnými organizáciami.

Pripomenula, že pre asociáciu je aj dôležité pravdivo a presne informovať širokú verejnosť o výhodách OZE pre spoločnosť a taktiež vytvárať podmienky pre výskum, vývoj či komerčné využitie fotovoltických energií.

Copyright © TASR 2010

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.