Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Fotovoltika slnecná energia panely
Foto: ilustračné, GettyImages
19. apríla 2024 Obnoviteľné zdroje OZESlnečná energia od Energia.skSITA

Tri fotovoltické firmy mali vytvoriť kartel, prípadom sa zaoberá Protimonopolný úrad SR

Firmy dodávajúce priemyselné fotovoltické zariadenia na Slovensku vraj mali vytvoriť kartel. Protimonopolný úrad SR (PMÚ) už začal z vlastného podnetu správne konanie vo veci možnej dohody obmedzujúcej súťaž, uzatvorenej medzi podnikateľmi vo verejnej súťaži na zákazku dodania priemyselných fotovoltických zariadení. PMÚ firmy nekonkretizoval.

Na základe vykonaného prešetrovania sme získali podklady a informácie nasvedčujúce tomu, že traja podnikatelia koordinovali svoj postup pri predkladaní ponúk vo verejnej súťaži, a to s vedomím vyhlasovateľa súťaže,“ informovala hovorkyňa PMÚ Adriana Oľšavská.

Predmetom zákazky bolo dodanie priemyselných fotovoltických zariadení. Zákazka mala byť financovaná z prostriedkov štrukturálnych fondov EÚ v rámci operačného programu Kvalita životného prostredia. „Začatie správneho konania neznamená, že účastníci konania porušili súťažné pravidlá a ani neprejudikuje závery, ku ktorým môže PMÚ dospieť v rozhodnutí,“ upozornila Oľšavská.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.