Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. októbra 2010 Ostatné od Energia.skTASR

Trhy s energiami sa budú naďalej integrovať

„Jednoznačne v oblasti trhu s energiami dnes vidíme, že integrácia bude pokračovať ďalej,“ uviedol dnes pre TASR Halzl. Vidno to podľa jeho slov aj na záujme zahraničných partnerov, napríklad maďarských a rakúskych, o prepojenie energetických trhov.

Druhou záležitosťou podľa neho je vytvorenie podmienok pre slobodnú a transparentnú konkurenciu na energetických trhoch vo všetkých oblastiach takým spôsobom, aby sa prinášal odberateľom úžitok. „Ceny energií by teda mali zostať pre odberateľov v akceptovateľnej rovine a kvalita súvisiacich služieb my mala byť stále vyššia,“ povedal.

Pripomenul zároveň, že v súčasnom období je nosnou témou konferencie Energofórum najmä pokračovanie integračných trendov, ktorými sa začali odborníci zaoberať v prednáškach už počas vlaňajšieho ročníka. „Tohto roku je napríklad zaujímavou témou konferencie aj otázka kvality a dostupnosti meraní elektriny,“ spresnil.

Energofórum 2010 je zamerané najmä na významné zmeny a udalosti, ktoré ovplyvňujú sektor energetiky nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí.

Copyright © TASR 2010

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.