Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Riadiace stredisko Velin v elektrárňach Mochovce. Mochovce, 26. september 2018.
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: SITA/Martin Havran
4. mája 2020 Jadrová energia od Energia.skSITA

Tretina mladých mužov v Rakúsku podporuje jadrovú energetiku

Rozdiel medzi generáciami sa prejavil vo viacerých tvrdeniach. Napríklad 71 % opýtaných Rakúšanov si želá, aby boli staré reaktory čo najskôr odstránené zo siete, no túto zhodu našli iba s 59 percentami ľudí zo skupiny 16 až 29-ročných. Informuje o tom na svojej internetovej stránke Slovenská nukleárna spoločnosť (SNUS).

Podľa protijadrového združenia Atomstopp, ktoré si prieskum objednalo, dôvodom toho, že tretina mladých mužov v Rakúsku neodmieta jadro, je nekritický záujem mládeže o ochranu klímy.

Dnešná generácia Fridays for Future je do veľkej miery nekritická voči využívaniu jadrovej energie v záujme ochrany klímy,“ uviedli protijadroví aktivisti Gabriele Schweiger a Roland Egger z hornorakúskej organizácie Atomstopp.

Avšak až tri štvrtiny Rakúšanov v prieskume priznali otázke ochrany klímy najvyššiu prioritu. Podľa 58 % obyvateľov krajiny by sa mali pri ochrane klímy prijať rozhodujúce opatrenia v nasledujúcich piatich rokoch a 23 % si myslí, že v nasledujúcich desiatich rokoch.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.