Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Jaslovske bohunice elektraren.jpg
Foto: ilustračné, www.seas.sk
10. júla 2023 Jadrová energia od Energia.skSITA

Tretí blok elektrárne Bohunice V2 je po odstávke bezpečnejší

Slovenské elektrárne zvýšili bezpečnosť svojho tretieho bloku Atómovej elektrárne Bohunice V2. Počas generálnej odstávky uskutočnili 26 investičných projektov na zvýšenie bezpečnosti.

V reaktore tiež vymenili približne pätinu jadrového paliva a vykonali nedeštruktívne skúšky na tlakovej nádobe. Zároveň vykonali plánovanú údržbu na jednom z troch redundantných bezpečnostných havarijných systémov elektrárne.

Ako informovali Slovenské elektrárne, počas generálnej odstávky elektrárne vykonali potrebné práce na hlavnom cirkulačnom čerpadle a defektoskopické kontroly hlavného cirkulačného potrubia

. „Takisto sme vykonali inováciu systému, ktorý operátori primárneho okruhu, teda jadrovej časti elektrárne, využívajú na sledovanie limitných parametrov reaktora,“ konštatoval slovenský dominantný výrobca elektriny.

Harmonogram Slovenských elektrární má za sebou tri zo štyroch tohtoročných odstávok slovenských jadrových blokov. Tou poslednom v roku 2023 bude generálna odstávka na druhom bloku Atómovej elektrárne Mochovce, naplánovaná je na september.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.