Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
23. augusta 2011 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Trasu ropovodného prepojenia bude riešiť expertná skupina

„Dnes ešte nevieme, ako sa toto prepojenie dotkne mesta Bratislavy, je však potrebné už teraz komunikovať s predstaviteľmi magistrátu. Záleží mi na tom, aby sa viedol so samosprávami otvorený dialóg. V takom prípade som presvedčený, že preň nájdeme podporu nielen mesta Bratislavy, ale aj dotknutých miest a obcí. O ktoré pôjde bude známe až po definitívnom rozhodnutí vlády SR,“ pripomenul minister Miškov.

„Keďže ropovodné prepojenie BSP jednoznačne nepovedie cez Žitný ostrov, sme pripravení a otvorení komunikovať na túto tému. Je potrebné nájsť optimálnu alternatívu a viesť otvorený dialóg za účasti všetkých strán. Zostavenie pracovnej skupiny bude krokom vpred,“ potvrdil Ftáčnik.

„Vzhľadom na to, že z pohľadu hospodárstva SR, ale aj jeho energetickej bezpečnosti ide o veľmi významný projekt, je dôležité v tejto fáze hľadať a nachádzať spoločný konsenzus pri jeho realizácii. Význam tohto projektu určite nemôže zlyhávať na otázkach jeho ekologickej bezpečnosti, pretože práve ochrana životného prostredia musí byť a aj je prvoradá pri výbere trasy aj pri spôsobe technického a technologického riešenia celého diela. Snahou spoločnosti Bratislava Schwechat Pipeline ako aj Transpetrolu je, aby navrhované riešenie bolo všeobecne prijateľné a užitočné“, zopakoval Róbert Nemcsics zo spoločnosti BSP.

O ekonomickej výhodnosti, ale aj o environmentálnej bezpečnosti ropovodného prepojenia Slovenska s Rakúskom bude rozhodovať vláda SR v septembri.

Zdroj: SITA

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.