Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
9. decembra 2015 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Transpetrol uviedol do prevádzky novú meraciu stanicu ropy

Nová meracia stanica reprezentuje jedno z najmodernejších zariadení na automatizované meranie množstva a fyzikálno – chemických ukazovateľov kvality ropy, uviedla spoločnosť Transpetrol. Bola navrhnutá a zrealizovaná v súlade s parametrami ostatných meracích staníc v Ruskej federácii, pričom spĺňa nielen príslušné legislatívne normy platné na jej území, ale aj v krajinách EÚ. Slúži ako obchodné meradlo a len na základe jej výstupov  budú realizované platby  za prepravu ropy, ktorá sa prostredníctvom ropovodu Družba dostane na územie SR z Ruskej federácie.

Na slávnosti sa okrem vedenia MH SR zastúpeného štátnym tajomníkom Miroslavom Obertom a riadiacich pracovníkov spoločnosti Transpetrol zúčastnil aj prezident spoločnosti Transneft Nikolai Tokarev, ako aj mnoho ďalších hostí vrátane realizátorov tejto investície.

Stavba trvala 15 mesiacov

Na tvorbe a spracovaní projektovej dokumentácie sa aktívne podieľali okrem slovenských subjektov aj dcérske a partnerské organizácie spoločnosti Transneft. Následná  realizácia stavby trvala 15 mesiacov.

Vďaka moderným technológiám a koncepcii meracej stanice ju bude možné obsluhovať či sledovať jednotlivé parametre prepravy a jej nastavenia aj na diaľku.

„Nová meracia stanica ropy  sa tak aj vďaka rôznym iným technickým a technologickým riešeniam stáva ďalším významným a moderným technologickým celkom na trati ropovodu Družba. Jej realizácia a uvedenie do prevádzky potvrdzujú dlhoročnú, maximálne profesionálnu, korektnú a nadštandardnú úroveň vzťahov medzi slovenským a ruským prepravcom ropy spoločnosťou Transpetrol, a.s., a Transneft,” povedal predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti Transpetrol, a.s., Ivan Krivosudský.

Predstavitelia zúčastnených strán sa na podujatí zhodli, že nová meracia stanica ropy je zároveň ďalším impulzom  pre bezproblémovú spoluprácu v oblasti prepravy ropy v budúcnosti.

© energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.