Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

TRANSPETROL: PVV dalo definitívnu bodku za ropovodom cez Žitný ostrov

„Akékoľvek úvahy a všetky práce na pôvodnej trase ropovodu cez Žitný ostrov boli pozastavené ešte pred spätným odkúpením akcií akciovej spoločnosti Transpetrol štátom,“ informoval tlačový odbor spoločnosti v reakcii na dnešné vyjadrenia predstaviteľov OZ Nie ropovodu cez Žitný ostrov na Ministerstve pôdohospodárstva, životného prostredia a regionálneho rozvoja (MPŽPRR) SR.

„Správnosť tohto rozhodnutia bola potvrdená programovým vyhlásením vlády (PVV), ktoré vylúčilo akúkoľvek trasu cez Žitný ostrov a tým bola daná definitívna bodka za všetkými diskusiami na túto tému.“

Trasa ropovodu na rakúskej strane bola podľa spoločnosti Transpetrol realizovaná na základe rozhodnutia akcionára z roku 2008. „Podľa našich informácií spĺňa všetky ekologické kritériá a počíta so zmenami bodu napojenia na rakúskej strane. O stave hľadania alternatívnej možnosti na slovenskej strane je Ministerstvo hospodárstva a výstavby (MHV) SR priebežne informované,“ uviedol tlačový odbor Transpetrolu. „O ďalšom osude spoločnosti Bratislava Schwechat Pipeline (BSP) musí však v konečnom dôsledku rozhodnúť akcionár.“

MHV SR totiž podľa predsedu OZ Nie ropovodu cez Žitný ostrov Miroslava Draguna pre pár dňami zverejnilo mená zástupcov SR a Transpetrolu v spoločnosti BSP, ktorá stavia ropovod na rakúskej strane. „BSP už má vydané územné rozhodnutie na rakúskej strane a ako prokurista, ako zástupca sedí v tejto spoločnosti Sergej Zápotocký, ktorý dlhodobo klamal a zavádzal verejnosť na slovenskej strane, že o tomto projekte nič nevie,“ informoval Dragun.

Podľa predsedu OZ sa opäť dokázalo, že Transpetrol na rakúskej strane mal riadiacu funkciu, teda že Transpetrol riadil celý projekt aj na rakúskej strane. „Reči ministra Jahnátka, Sergeja Zápotockého, Ivana Krivosudského, že projekt na rakúskej strane nemohli ovplyvniť, boli čisté klamstvá a zavádzanie verejnosti,“ dodal Dragun.

Copyright © TASR 2010

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.