Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. augusta 2010 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Transpetrol potvrdil prijatie zadržiavanej odplaty za ropu 13 mil. eur

„České spoločnosti uhradili peniaze v súlade s rozhodnutím Mestského súdu v Prahe z júla 2010, ktorým súd zastavil exekučné konanie voči spoločnosti Transpetrol, a na základe ktorého následne česká exekútorka oficiálne oznámila, že exekučné konanie skončilo a zanikli účinky všetkých vydaných exekučných príkazov,“ spresnil.

Informoval zároveň, že voči rozhodnutiu Mestského súdu v Prahe existujú už len mimoriadne opravné prostriedky, ktoré však nemajú vplyv na vykonateľnosť tohto rozhodnutia a na skutočnosť, že českí odberatelia uhradili zadržiavané čiastky.

Mestský súd v Prahe ako odvolací súd v exekučnom konaní, v ktorom si česká spoločnosť CZ PAP, s.r.o., uplatňovala voči spoločnosti Transpetrol, a.s., istinu vo výške takmer 12,7 milióna eur, 12. júla tohto roka rozhodol, že toto exekučné konanie sa zastavuje. „Mestský súd v Prahe sa stotožnil s názorom, že Ignác Ilčišin a Ján Husár nie sú a ani nikdy neboli členmi predstavenstva oprávnenými konať v mene spoločnosti Transpetrol,“ uviedol vtedy Krivosudský.

Na základe právoplatného uznesenia môžu byť následne peňažné prostriedky postihnuté exekúciou, ktorými sú pohľadávky Transpetrolu v spomínanej sume voči spoločnostiam Česká rafinérska, a.s., a Paramo, a.s., v súčasnosti zadržiavané na účtoch týchto spoločností, riadne vyplatené slovenskému ropnému prepravcovi.

Copyright © TASR 2010

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.