Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
16. septembra 2014 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Transnefť: Západné sankcie oneskoria spustenie sibírskych ropovodov

EÚ svoje posledné sankcie namierila priamo proti Transefti, zatiaľ čo USA uvalili protiopatrenia na podniky z oblasti prieskumu a ťažby v ruských hlbinných vodách, pobrežných arktických vodách a ich projekty týkajúce sa ropy a plynu z bridlicových hornín.

Transnefť oznámila, že kvôli sankciám možno bude musieť o dva až tri roky odložiť spustenie dvoch budovaných sibírskych ropovodov. Firma dodala, že niektoré ropné spoločnosti do stanoveného termínu 15.9. neposkytli plány na kapacitné využitie potrubí.

Zdroje z priemyslu ale tvrdia, že zmienené firmy už dlho plánovali oneskoriť rozvoj ťažby na ropných poliach, odkiaľ ropovody povedú. „Ropné firmy zmenili produkčné plány ešte pred sankciami. Každý videl, že zásoby na náleziskách boli nadhodnotené,“ tvrdia zdroje, ktoré cituje Reuters.

Spoločnosť Rosnefť, ktorá je najväčším producentom ropy v Rusku a ktorá čelí západným sankciám, chce do konca desaťročia zvýšiť vývoz ropy do Číny na takmer jeden milión barelov denne. Podľa Transnefti chce Čína v budúcom ropu odoberať 400 000 barelov ropy denne, čo je zhruba o tretinu viac než v tomto roku.

Energia.sk, ČTK

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.