Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
13. januára 2014 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Total bude investovať v Británii do prieskumu bridlicového plynu

Total, ktorého trhová hodnota dosahuje 141 miliárd USD, získal so štyrmi menšími partnermi dve licencie na ťažbu bridlicového plynu.

Správy geológov uvádzajú, že Británia disponuje výdatnými zásobami bridlicového plynu. Jeho ťažbou by sa krajina zbavila veľkej závislosti od importu komodity. Musí sa však urobiť viac prieskumných vrtov, aby sa mohol urobiť záver, či bude ťažba rentabilná.

Britská vláda podporuje zámer firiem ťažiť plyn napriek tomu, že silno proti nemu vystupujú miestni obyvatelia a organizácie ochrancov životného prostredia.

Do ťažby bridlicového plynu by sa mohli časom zapojiť aj ďalšie veľké spoločnosti – francúzsky GDF Suez a britská Centrica.

(1 EUR = 1,3587 USD)

Copyright © TASR 2014

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.