Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. februára 2017 Jadrová energia od Energia.skSITA

Toshibu stiahnu do straty rozsiahle odpisy pri jadrových aktivitách

Podnik mal dnes ráno zverejniť výsledky hospodárenia za tretí finančný kvartál. Na poslednú chvíľu však oznámil, že prezentáciu výsledkov kvôli problémom s auditom odkladá. Akcie podniku na to reagovali prudkým poklesom, ich cena uzavrela obchodovanie na burze v Tokiu so stratou osem percent.

Toshiba uviedla, že audítori spochybnili spôsob, akým jej americká jadrová divízia Westinghouse zaúčtovala prevzatie spoločnosti Chicago Bridge & Iron (CB&I). Dodala, že sa snaží získať od regulačných úradov povolenie, aby mohla štvrťročné výsledky zverejniť až 14. marca.

Neskôr firma zverejnila odhady zisku na prvé tri štvrťroky i celý finančný rok a rozsah odpisov u jadrových aktivít v USA. Upozornila ale, že tieto údaje ešte neschválili audítori.

Toshiba už koncom decembra varovala, že bude musieť kvôli divízii Westinghouse zaúčtovať rozsiahle odpisy. Investori preto napäto čakali na dnešné zverejnenie štvrťročných výsledkov podniku, aby sa dozvedeli ich presnú výšku.

ČTK, energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.