Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
9. októbra 2017 Elektrina a elektrická energia od Energia.skSITA

Tlmačskí strojári získali novú zákazku v Česku

Slovenské energetické strojárne (SES) Tlmače majú ďalšiu zákazku v Českej republike. Začiatkom októbra podpísali zástupcovia spoločnosti zmluvu na dodávku výstupných a šotových prehrievačov pre päť kotlov do Teplárne vo Vřesovej, ktorú prevádzkuje spoločnosť Sokolovská uhelná.

Hodnota kontraktu je viac ako 12 miliónov eur.  Dodávka „na kľúč“ zahŕňa projekt, inžiniering, výrobu, dopravu, demontáž a montáž, uvedenie do skúšobnej a trvalej prevádzky. S prvou etapou realizácie sa začne v roku 2018, projekt sa má podľa harmonogramu ukončiť v roku 2022.

Sokolovská uhelná je najväčším nezávislým výrobcom elektriny v Česku.  Považuje sa rovnako za najmenšiu hnedouhoľnú český ťažobnú spoločnosť.

V roku 2016 dosiahli SES Tlmače čistý zisk vyše 5,63 miliónov eur po zdanení.

Väčšinovým akcionárom SES Tlmače sa v marci stala spoločnosť EP Industries (EPI) patriaca pod holding EPH. Český podnikateľ Daniel Křetínský tak dnes kontroluje necelých 90 % podniku, zvyšok vlastní spoločnosť Segfield Investments Limited so sídlom na Cypre prepojená na finančnú skupinu J&T. ň

© energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.