Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. januára 1970 Ostatné od Energia.skTASR

THERMOSOLAR:Obnovenie dotácií na kúpu kolektorov by zastavilo prepad ich predaja

„Dúfame, že sa ministerstvu hospodárstva podarí prekonať skutočnosť, že s dotáciami sa nepočíta v štátnom rozpočte nielen v tomto roku, ale ani v rokoch 2013 či 2014 a že sa mu podarí získať prostriedky na tento program už pri zostavovaní rozpočtu na budúci rok. Slovensko tým získa nielen pracovné miesta, ale obnovením podpory obnoviteľných zdrojov energií (OZE) pre obyvateľstvo zároveň bude plniť záväzky SR voči EU“, skonštatoval Novák.

Ďalej poukázal na to, že predchádzajúce dotácie boli historicky jedinou reálnou podporou využívania termických slnečných kolektorov a kotlov na biomasu, ku ktorej mali prístup všetci obyvatelia a nie iba vybrané subjekty. Podporu zaviedla predchádzajúca vláda Róberta Fica ako jedno z protikrízových opatrení v roku 2009. Celkovo bolo od apríla 2009 vyčlenených 8 miliónov eur, ale reálne sa vyčerpalo približne 6,5 milióna eur.

Copyright © TASR 2012

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.