Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
27. októbra 2011 Jadrová energia od Energia.skSITA

Testovanie nových sirén v okolí AE Bohunice V2 napoludnie v piatok

Skúška  prebehne dvojminútovým stálym tónom sirén varovným signálom „Pozor skúška sirén“.

O preskúšaní nového budovaného autonómneho systému varovania a vyrozumenia, ktoré odsúhlasilo Ministerstvo vnútra SR dňa 19. mája 2011, boli informované obvodné úrady a obce v  21 kilometrovom pásme okolo elektrárne Bohunice V2, ako aj príslušné orgány štátnej správy.

Nový budovaný moderný systém, ktorý pozostáva z 324 sirén,  bude od dodávateľa prevzatý Slovenskými elektrárňami a následne uvedený do prevádzky po úspešnom vykonaní skúšok.

Podobne ako dnes prevádzkovaný systém, tak bude od začiatku roka 2012  pokrývať všetky jadrové zariadenia v regióne a bude využívaný na varovanie obyvateľstva v mimoriadnych situáciách, či všeobecnom ohrození, vrátane povodní.

V súlade so zákonom o civilnej ochrane Vás žiadame o zverejnenie tejto informácie.

Zdroj: Slovenské elektrárne, a.s.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.