Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Displej mobilu vykurovanie - innogy
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: innogy
14. marca 2017 Teplo a tepelná energia od Energia.skSITA

Teplotu v domácnosti môžete mať pod kontrolou v mobile

Vďaka moderným technológiám dokážete poľahky regulovať teplotu vo vašej domácnosti a kontrolovať svoju spotrebu. Riešením je smart termoregulácia cez mobil. Predstavte si napríklad situáciu, že sa v práci musíte zdržať o niečo dlhšie. Aby kotol zbytočne nevykuroval celý dom, prostredníctvom aplikácie vo vašom mobile nastavíte jeho spustenie na neskôr. Alebo v opačnej situácii, keď plánujete prísť domov v predstihu vám stačí jeden dotyk na displeji mobilného zariadenia a kým dorazíte, máte doma príjemne teplo.

Zónová regulácia teploty

Takéto výhody dnes poskytuje inteligentné ovládanie vykurovania. Základom zónového systému je riadiaca jednotka, ktorú dopĺňajú ďalšie komponenty v závislosti od typu vykurovania. Ak bývate v byte, stačia hlavice so snímačom teploty, ktoré sú inštalované na termostatické ventily radiátorov. Užívateľ si zvolí teplotné zóny podľa izieb a spáruje ich s riadiacou jednotkou. 

Zónový systém prináša tiež riešenia pre ovládanie podlahového vykurovania, prípadne riadiace spínanie hlavného zdroja tepla – kotla v rodinnom dome. Všetky prvky systému navzájom komunikujú bezdrôtovo, bez potreby káblov.

V každej zóne alebo miestnosti si vie užívateľ nastaviť požadovanú teplotu, prípadne časový harmonogram spustenia vykurovania podľa jednotlivých dní alebo dokonca zvoliť teplotu úžitkovej vody v zásobníku. Ovládanie prebieha buď priamo cez dotykový displej riadiaceho centra, avšak populárnou možnosťou je v súčasnosti prepojenie s rozhraním mobilného zariadenia. 

Okrem väčšieho tepelného komfortu má užívateľ aj možnosť ušetriť. Vďaka termoregulácii cez mobil získava detailný prehľad o vlastnej spotrebe tepla, ktorú môže sledovať v reálnom čase a porovnávať ju v rôznych obdobiach. Ako s týmito informáciami užívatelia naložia, je už na nich.

Poraďte sa s odborníkmi

Každej domácnosti vyhovuje niečo iné, preto sa poraďte s expertmi. K lídrom v poskytovaní inovatívneho energetického poradenstva patrí firma innogy Slovensko. Úspora energií nie je iba o výbere správnej tarify a lacnejšej  dodávke plynu a elektriny. Cieľom je hľadať a navrhnúť komplexné riešenia.

Domácnosť si môže bezplatne dohodnúť stretnutie s expertom. „Naše innogy energetické  poradenstvo je unikátne vo svojom rozsahu i v spôsobe realizácie navrhovaných riešení. Je tiež dôležité zdôrazniť, že každé navrhované riešenie je šité na mieru pre danú domácnosť,“ povedal konateľ firmy Miroslav Kulla.

Odborníci sa detailne zamerajú na jednotlivé energetické ukazovatele vo vašej domácnosti, aby vedeli vyhodnotiť aktuálnu spotrebu a financovanie energií. Okrem spotreby elektriny, plynu, vody a tepla sa pozrú aj na bezpečnosť a riziká, ktoré so sebou prinášajú elektrické spotrebiče či plynové kotle. Výsledkom je hodnotiaca správa s návrhom riešení, ako dosiahnuť úspory.

© energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.