Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
euro rolka
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Flickr.com / Public Domain Photos (licencia Creative Commons)
25. januára 2011 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Teplo v Považskej Bystrici zdražie o 0,5%

Cena za teplo pre odberateľov v Považskej Bystrici vzrastie v roku 2011 len mierne. „Podarilo sa nám udržať takmer rovnakú cenu tepla ako v minulom roku, čo pri rastúcich cenách všetkých energií nebolo vôbec jednoduché. Reálna cena, ktorú budeme účtovať v roku 2011 bude vyššia len o 0,5 % oproti roku 2010,“ hovorí konateľ spoločnosti Pavol Bero, konateľ súkromnej spoločnosti dodávajúcej teplo.

Udržať rast cien na minimálnej úrovni sa podarilo aj vďaka investíciám do modernizácie rozvodov a zariadení. Mnohé z nich boli častokrát staršie ako dvadsať rokov. „Ich rozsiahla výmena prinesie úspory na údržbe a nižšie straty pri zásobovaní teplom,“ doplnil Bero. Iba mierne zdraženie je tiež dôsledkom spustenia nového paroplynového zdroja, ktorý v novembri 2010 sprevádzkovala spoločnosť Tepláreň Považská Bystrica.

Nárast ceny tepla v roku 2011 ovplyvnila najmä výška regulovaných cien plynu pre výrobcov tepla na Slovensku. Veľký vplyv má tiež zavedenie spotrebnej dane na zemný plyn a uhlie na výrobu tepla a b neposlednom rade aj výšenie DPH na 20 %.

Najväčším dodávateľom tepla v meste Považská Bystrica je spoločnosť POV BYT, s.r.o. V súčasnosti dodáva teplo pre zhruba 9 tis. domácností. Spoločnosť patrí do skupiny GGE.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.