Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
4. januára 2012 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Teplárenské spoločnosti skupiny GGE sa fúziou zmenili na Teplo GGE

Zlúčením týchto dcérskych firiem Grafobal Group Energy vznikla nová spoločnosť TEPLO GGE. Tá bude odteraz zastrešovať všetky doterajšie aktivity v jednotlivých mestách. Zároveň sa stáva majoritným akcionárom spoločnosti SOUTHERM, kde zabezpečuje dodávku tepla pre väčšiu časť Dunajskej Stredy. Novým riaditeľom spoločnosti TEPLO GGE sa stal Rudolf Pradla. „Cieľom fúzie je sprehľadniť obchodnú štruktúru spoločností patriacich do skupiny GGE a vytvoriť priestor pre redukciu nákladov v rámci skupiny. Verím, že moje odborné poznatky pomôžu pri transformácii,“ vysvetlil Pradla.

Synergický efekt spojenia by sa mal podľa neho prejaviť aj v logistike a obchodnom styku so zákazníkmi. Do novej spoločnosti sa budú v budúcnosti začleňovať aj prípadné ďalšie akvizície GGE. „Posilňujeme našu pozíciu v energetike na Slovensku a zároveň veríme, že nám tento krok pomôže aj pri našich plánoch expanzie v rámci Európy,“ dodal Pradla.

Copyright © TASR 2012

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.