Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
21. novembra 2013 Plyn a ropa od Energia.skTASR

Tepláreň Košice získala cenu férového nákupu za využitie e-aukcií

„Najväčším prínosom elektronických aukcií sú samozrejme úspory, ale mimoriadne dôležitá je tiež transparentnosť výberového konania. Všetko je elektronicky zaprotokolované, neúspešné firmy nemôžu žiadnym odvolaním výber dodávateľa spochybniť,“ vysvetlil Štefan Kapusta, riaditeľ obchodného úseku a člen predstavenstva spoločnosti Tepláreň Košice.

Tepláreň, ktorá zásobuje teplom, teplou vodou i energiou košické domácnosti i firmy, sa na e-aukcie spolieha dlhodobo. „Využívame elektronické aukcie nielen pri výbere dodávateľov strategických surovín, ako je čierne uhlie alebo plyn, ale tiež pri menších nákupoch už od tisíc eur,“ dodal Kapusta.

Elektronizácia je výrazným nákupným trendom posledných rokov. Zvýšila úspory a zároveň obmedzila možnosť korupcie pri obchodovaní, napriek tomu má stále svojich odporcov. Väčšina výhrad však podľa skúseností tých, ktorí e-aukcie využívajú, pramení z neznalosti, ako preukázal napríklad nedávny prieskum medzi desiatkami českých a slovenských miest.

„Preto pravidelne oceňujeme tých, ktorí sú v tejto oblasti lídrami, alebo naopak nádejnými nováčikmi. Ich príklady inšpirujú ďalších,“ povedal prezident oboch asociácií a riaditeľ ostravskej spoločnosti NAR marketing Milan Kaplan.

Copyright © TASR 2013

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.