Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. marca 2017 Teplo a tepelná energia od Energia.skTASR

Tepláreň Košice vráti odberateľom 1,8 mil. eur, ktoré ušetrila pri uhlí a plyne

Predseda predstavenstva a generálny riaditeľ TEKO Ladislav Koch zdôvodnil dnes tento krok vedenia spoločnosti skutočnosťou, že sa im vďaka výhodným nákupom čierneho energetického uhlia a zemného plynu pri porovnateľnej dĺžke vykurovacej sezóny podarilo medziročne ušetriť takmer dva milióny eur. Pri zemnom plyne dosiahla úspora tri percentá a pri čiernom energetickom uhlí päť percent.

„Priemerná domácnosť spotrebuje zhruba 12.000 kWh ročne, čo znamená, že jej úspora bude predstavovať 27,44 eura. Pri vyššej spotrebe bude aj vyššia vrátená suma a naopak. Tieto úspory sme dosiahli najmä tým, že sa nám uhlie a plyn podarilo verejnými obstarávaniami nakúpiť lacnejšie ako pred začiatkom predchádzajúcej vykurovacej sezóny,“ uviedol Koch. Zníženie nákladov podľa neho dosiahli aj viacerými investíciami do modernizácie výrobných zariadení či vyššou produktivitou práce zamestnancov.

Tepláreň začne od stredy posielať peniaze na účty svojich odberateľov. Tými sú nielen distribučné spoločnosti, ale aj rôzne bytové podniky, družstvá alebo správcovské spoločnosti. Celková výška preplatkov bude závisieť od obchodného vzťahu medzi obyvateľmi a ich dodávateľmi tepla, takže o výslednej sume na jednu domácnosť rozhodnú priamo oni. Celý tento proces by sa podľa spoločnosti mohol ukončiť najneskôr do konca marca. Obyvatelia dostanú ušetrené peniaze späť v priebehu júna v ročnom vyúčtovaní za teplo. V prípade, ak domácnosti alebo iní odberatelia budú mať nedoplatok za teplo, ich dlžná suma sa zníži o vypočítaný preplatok na základe dobropisu z TEKO.

Spoločnosť ďalej informovala, že uplynulý rok dosiahla čistý zisk 1,06 milióna eur.

Copyright © TASR 2017

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.