Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
28. októbra 2011 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Tepláreň Košice skvalitnila vykládku uhlia za 2,35 mil. €

Spoločnosť Tepláreň Košice, a.s. investovala do modernizácie spôsobu vykládky uhlia na skládku 2,35 mil. eur. Nainštalovaním výsypných hubíc pod existujúce výsypy sa znížila prašnosť na skládke uhlia približne o 75 %. Ako agentúru SITA v piatok informovala firma, projekt financovala z vlastných zdrojov a nenávratného finančného príspevku z Operačného programu Životné prostredie. Riaditeľ technického úseku spoločnosti Peter Mihaľov uviedol, že doteraz sa uhlie na skládku vykladalo voľným sypaním z dopravného pásu cez desať výsypov umiestnených vo výške okolo 8,5 metra. Sypanie uhlia sprevádzalo uvoľňovanie prachu a rozptyl najjemnejších častíc do okolia.

Tepláreň Košice patrí k najväčším výrobcom a distributérom tepla vo forme horúcej vody a pary v sústave centralizovaného zásobovania teplom na Slovensku. Pôsobí na trhu s tepelnou energiou v meste Košice. Teplom na vykurovanie a prípravu teplej úžitkovej vody spoločnosť zásobuje 85 % domácností mesta Košice, podnikateľské subjekty a ďalšie inštitúcie. Z celkového odberu tvoria 65 % domácnosti, 30 % verejný sektor a 5 % priemysel. Zamestnáva 520 zamestnancov. Stopercentným akcionárom Teplárne Košice je štát prostredníctvom Fondu národného majetku SR.

Zdroj: © SITA

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.