Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
9. novembra 2011 Plyn a ropa od Energia.skSITA

Tepláreň Košice bude v budúcom roku odoberať plyn od SPP

BRATISLAVA 9. novembra (SITA) – Spoločnosť Tepláreň Košice, a.s. (TEKO) bude aj v budúcom roku odoberať zemný plyn od Slovenského plynárenského priemyslu, a.s. (SPP). Tepláreň odoberie od plynárov 867 tisíc megawatthodín zemného plynu. „Po prvýkrát spoločnosť pri nákupe plynu použila aj elektronickú aukciu. Vďaka nej v kombinácii s nakupovaným objemom spoločnosť pre budúci rok na plyne ušetrí približne 2 mil. eur. Úspora bude v plnej výške prenesená do ceny za dodávky tepla, nakoľko je to oprávnený náklad,“ povedal predseda predstavenstva spoločnosti Tepláreň Košice Miroslav Nosál.

Teplárensky podnik vzhľadom na prebiehajúce rekonštrukcie dvoch kotlov musela pre budúci rok upraviť pomer čierneho energetického uhlia a zemného plynu v štruktúre používaných palivových zdrojov. „Oproti tohtoročnému pomeru 70 % uhlie a 30 % plyn sa v budúcom roku očakáva zmena na úrovni 55 % uhlie a 45 % plyn,“ konštatoval Nosál.

Tepláreň Košice patrí k najväčším výrobcom a distributérom tepla vo forme horúcej vody a pary v sústave centralizovaného zásobovania teplom na Slovensku. Pôsobí na trhu s tepelnou energiou v meste Košice. Teplom na vykurovanie a prípravu teplej úžitkovej vody spoločnosť zásobuje 85 % domácností mesta Košice, podnikateľské subjekty a ďalšie inštitúcie. Z celkového odberu tvoria 65 % domácnosti, 30 % verejný sektor a 5 % priemysel. Zamestnáva 520 zamestnancov. Stopercentným akcionárom Teplárne Košice je štát prostredníctvom Fondu národného majetku SR.

(c) SITA

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.