Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Solarny panel dom jesen - EP
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustračná snímka
26. apríla 2017 Obnoviteľné zdroje OZE od Energia.skSITA

Témou ďalšieho kola Zelenej domácnostiam je výroba tepla z OZE

Termín vyhlásenia v poradí ôsmeho kola Zelenej domácnostiam sa stanovil na utorok (2. mája) o 15:00. Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA)  upozorňuje, že vzhľadom na očakávaný záujem bude kolo krátke. Odkedy sa kolá vyhlasujú častejšie s menšími čiastkami, dotačný program má podľa SIEA svoje špecifiká. Domácnosti by si preto mali v predstihu naštudovať manuál.

SIEA už rozposlala úspešným domácnostiam poukážky z predchádzajúcich dvoch kôl. „Domácnosti, ktoré už získali poukážky, by si mali údaje na nich skontrolovať  čím skôr. Od vydania poukážok majú 30 dní  na to, aby údaje spolu so zhotoviteľmi preverili a poukážky zarezervovali v informačnom systéme. Ak dovtedy zistia, že platnú vydanú poukážku z rôznych dôvodov nevyužijú, ale chcú sa o novú poukážku na ten istý druh zariadenia uchádzať už v nasledujúcom kole, je nutné platnosť získanej poukážky predčasne ukončiť,“ poznamenal Stanislav Jurikovič z komunikačného oddelenia SIEA.

Platnosť poukážky je 30 dní od jej vydania. V prípade, že v čase vyhlásenia ďalšieho kola bude poukážka ešte platná, informačný systém domácnosti neumožní podať ďalšiu žiadosť na ten istý druh zariadenia. Spôsob, ako je v tomto prípade možné pred vyhlásením nasledujúceho kola ukončiť platnosť pôvodnej poukážky, je uvedený v spomínanom manuáli pre domácnosti.

© energia.sk

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.