Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
tepláreň Košice
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustračná snímka: Tepláreň Košice. Foto: SITA/Ivan Fleischer
25. apríla 2012 Plyn a ropa od Energia.skTASR

TEKO vynaloží na nový horúcovodný napájač 5,2 mil. eur

Spoločnosť Tepláreň Košice, a.s. (TEKO) investuje do zmeny teplonosného média pre košické sídlisko Nad Jazerom vyše 5,2 mil. eur. Teplárenská spoločnosť pritom pôvodne plánovala vynaložiť na tento projekt 7,5 mil. eur.

„Zákazka rieši výstavbu nového HV napájača pre zásobovanie teplom sídliska Nad jazerom ako náhradu za dožitý parný systém s cieľom znížiť tepelné straty na existujúcich rozvodoch. Celková dĺžka trasy nového horúcovodného napájača rôznych dimenzií je približne 5000 metrov. Nové rozvody budú bezkanálové z predizolovaných oceľových rúr,“ spresňuje informácie Vestník verejného obstarávania.

Výstavba bude rozložená do štyroch etáp s termínom ukončenia v decembri 2014. V nadväznosti na výstavbu HV napájača financovanú spoločnosťou TEKO bude zároveň paralelne pokračovať výstavba nových odovzdávacích staníc tepla v jednotlivých objektoch, napríklad v bytových domoch, vrátane privedenia média do týchto objektov.

Kritériom na vyhodnotenie ponúk v tendri bola najnižšia cena. Verejný obstarávateľ rozhodol o zadaní zákazky 8. marca 2012, pričom vyberal zo 7 prijatých ponúk.

Tepláreň Košice, a. s., patrí medzi najväčších výrobcov a distributérov tepla vo forme horúcej vody a pary v sústave centralizovaného zásobovania teplom na Slovensku. V súčasnosti v Košiciach prevádzkuje kogeneračný zdroj tepla o inštalovanom tepelnom výkone 618 megawattov a inštalovanom elektrickom výkone 121 megawattov. Okrem tepla spoločnosť vyrába aj elektrickú energiu a poskytuje podporné služby a regulačnú elektrinu pre potreby elektrizačnej sústavy. Hlavným odberateľom tepla je Tepelné hospodárstvo (TEHO), s. r. o., Košice, prostredníctvom ktorého TEKO, a. s., zásobuje 78.000 košických domácností. Z celkového ročného odberu tepla 987.338 MWh tvoria domácnosti 65 % a ostatní odberatelia 35 %. Jediným vlastníkom košickej teplárne je štát prostredníctvom Fondu národného majetku SR.

Zdroj: energia, TASR, SITA

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.