Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
teplaren kosice_2-TASR
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Ilustračná snímka: Tepláreň Košice (TEKO). Foto: TASR/Milan Kapusta
24. augusta 2012 Plyn a ropa od Energia.skSITA

TEKO sa chystá odstrániť popolček za 5,5 mil. eur

 Spoločnosť Tepláreň Košice, a.s. (TEKO) plánuje na odstránenie popolčeka z uhlia vynaložiť 5,5 mil. eur. Toľko predpokladá košická tepláreň podľa vyhláseného tendra, že ju bude stáť ekologické odobratie, preprava a zhodnotenie alebo zneškodnenie 110 tisíc ton popolčeka z uhlia. Záujemcovia o zákazku sa môžu elektronického tendra zúčastniť koncom septembra. Rozhodovať bude najnižšie ponúknutá cena. S víťazom tendra podpíše košická tepláreň zákazku na obdobie tridsiatich mesiacov.

Tepláreň Košice patrí medzi najväčších výrobcov a distribútorov tepla vo forme horúcej vody a pary v centralizovanom zásobovaní teplom na Slovensku. V súčasnosti v Košiciach prevádzkuje kogeneračný zdroj tepla o inštalovanom tepelnom výkone 618 megawattov a inštalovanom elektrickom výkone 121 megawattov. Okrem tepla spoločnosť vyrába aj elektrickú energiu a poskytuje podporné služby a regulačnú elektrinu pre potreby elektrizačnej sústavy.

Približne 72 % tepla odoberá mestská spoločnosť Tepelné hospodárstvo, s.r.o. Košice, ktorá zásobuje väčšinu košických domácností. Z celkových ročných dodávok tepla tvoria približne 66 % domácnosti a 34 % ostatní odberatelia. Jediným vlastníkom košickej teplárne je štát prostredníctvom Fondu národného majetku SR.

(c) SITA

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.