Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. novembra 2011 Plyn a ropa od Energia.skTASR

TEKO odmieta zverejniť infromáciu o navrhovanom zvýšení cien tepla

„Konečnú cenu pre domácnosti však určí mestská spoločnosť Tepelné hospodárstvo (TEHO), jej návrh však tiež musí schváliť ÚRSO,“ dodal Nosál.

Podľa bývalého šéfa TEKO, viceprimátora Košíc Ladislava Lazára je postup manažmentu TEKO neštandardný. „Mesto, ktoré cez TEHO odoberá 70 percent produkcie teplárne sa o zásadných zmenách dozvie z médií. Zvláštne je tiež, že návrh ÚRSO ide bez toho, aby sa k nemu vyjadrila dozorná rada, či Fond národného majetku (FNM),“ uviedol Lazár pre TASR. Dodal, že manažment TEKO zrejme vie, prečo nechce zverejniť návrh na zvýšenie cien tepla.“Nakupujú uhlie na priame zákazky a do cien zahŕňajú položky, ktoré nie sú transparentné,“ doplnil Lazár.

Na druhej strane súčasný riaditeľ TEKO argumentoval tým, že tvorba cien má presné pravidlá, ktoré sa nedajú meniť. „Vstupuje tam spotreba uhlia, plynu, náklady na opravy a údržbu a odpisy. Tieto položky ovplyvniť nevieme. Vieme však pracovať s položkami akými sú osobné náklady. Ostatné položky, ako odpočet emisií a daň z emisných povoleniek do ceny tepla nevstupujú,“ vysvetľoval Nosál.

Lazár opätovne potvrdil, že mesto návrh TEKO napadne na ÚRSO. „Tiež zašleme na FNM žiadosť, aby sa v TEKO vykonala kontrola, pretože súčasnému manažmentu neveríme a máme informácie, že sa tam s finančnými prostriedkami nakladá nehospodárne,“ doplnil.

Copyright © TASR 2011

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.