Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. apríla 2018 Ostatné od Energia.skTASR

TEHO Košice začne s modernizáciou rozvodov tepla na Sídlisku KVP

„Takmer šesť miliónov eur sa nám podarilo získať na tento účel vo forme nenávratného finančného príspevku z Operačného programu Kvalita životného prostredia. V roku 2018 zrealizujeme prvé tri časti, spolu deväť okruhov s celkovou dĺžkou potrubných rozvodov viac ako 14 kilometrov. Výsledkom budú značné úspory pri prevádzke a údržbe rozvodov a v dodávke tepla vďaka výrazne menším tepelným stratám. Touto investíciou vyriešime dlhodobý problém s prevádzkovaním rozvodov na Sídlisku KVP, ktoré sú v zlom technickom stave a vykazujú najvyššiu poruchovosť v pomere k ostatným rozvodom v našej správe,“ hovorí riaditeľ spoločnosti TEHO Štefan Kapusta a dodáva, že vďaka schválenému príspevku sa náklady na túto modernizáciu nepremietnu do ceny tepla občanom.

Práce na realizácii sa podľa jeho slov začnú výkopovými prácami koncom apríla. Nový potrubný systém potom musí byť funkčný do novej vykurovacej sezóny, ktorá sa začína v septembri. Zasypanie výkopov, terénne a sadové úpravy sa budú realizovať až do októbra.

„Dôležité je, že všetky práce sú naplánované tak, aby sme vnútrosídliskovú dopravu obmedzili len minimálne. V prípade prekopávok chodníkov a ciest budú inštalované cestné a pešie lávky,“ dopĺňa Kapusta.

Copyright © TASR 2018

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.