Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. februára 2017 Jadrová energia od Energia.skSITA

Technológie a skúsenosti Rosatomu skracujú dobu výstavby jadrových elektrární

Hlavné cirkulačné potrubie spája komponenty primárneho okruhu, ako je reaktor, parogenerátory a hlavné cirkulačné čerpadlá, takže má zásadný vplyv na bezpečnosť a spoľahlivosť prevádzky jadrovej elektrárne. Optimalizáciou organizácie práce a technologických postupov je možné dosiahnuť skrátenie termínov a pri dodržaní požadovanej kvality vykonania prác.

SNUS: Dôležitá je kontinuita

„V situácii, keď mnohé spoločnosti realizujúce výstavbu jadrových blokov zápasia s ťažkosťami, posúvajú termíny a prekračujú rozpočty, na príklade Ruska môžeme vidieť, aká dôležitá je kontinuita v jadrovom priemysle. Dnes odovzdávajú jadrové bloky v plánovanom termíne a bez navýšenia rozpočtu len ruskí a čínski stavitelia, a to vďaka skúsenostiam z rozsiahleho a kontinuálneho programu výstavby. Praktické skúsenosti a znalosti sa nedajú dlhodobo udržiavať bez toho, aby boli preverované, utužované a rozširované v každodennej praxi,“ uviedol generálny sekretár Slovenskej nukleárnej spoločnosti Juraj Klepáč.

„Využitie moderných IT technológií ako je Multi-3D prináša ďalšie zvýšenie efektívnosti výstavby. Technologický pokrok prináša nové pracovné postupy, umožňuje skracovať jednotlivé operácie, no musíme mať stále na zreteli, kde sú hranice, ktoré nemožno prekročiť, aby prekračovanie rekordov nebolo na úkor bezpečnosti. Výsledky korporácie Rosatom hovoria samy za seba a určite sa odrazia na svetovom trhu s ponukou jadrových blokov,“ dodal.

Zdroj: Essential Communication

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.