Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Krach ďalšieho dodávateľa energií nateraz nehrozí
Foto: ilustračné, AP Photo/Julie Jacobson
15. januára 2023 Efektívnosť v energetike od Energia.skSITA

Ťažké obdobie v energetike očakávajú východoslovenskí energetici aj počas nasledujúcich mesiacov

Nasledujúce mesiace a možno aj roky budú pre náš energetický trh aj celé hospodárstvo veľmi náročné. Ako ďalej uviedol pre agentúru SITA predseda predstavenstva spoločnosti Východoslovenská energetika Juraj Bayer, energetika v nasledujúcich mesiacoch aj na Slovensku bude stále poznačená pandémiou, extréme vysokými cenami energií či vojnovým konfliktom na Ukrajine.

V ostatných rokoch hľadáme rezervy v oblasti úspory nákladov, ako aj nové zdroje príjmov. Prijímame mimoriadne opatrenia a návrhy na optimalizáciu nákladov. Rovnako to bude platiť i pre rok 2023. V každom období, v tom priaznivom i v tom náročnejšom, je najdôležitejšie zachovať si priority,“ povedal Bayer.

Sústredenie sa na zákazníkov

Spoločnosť Východoslovenská energetika, ktorá je druhým najväčším dodávateľom plynu na Slovensku a tretím najväčším dodávateľom elektriny, sa chce sústrediť najmä na starostlivosť o zákazníkov.

Práve toto sústredenie sa na zákazníkov, prijímanie rozhodnutí v ich prospech, napokon pomohlo i nám. Ukázalo sa ako najsprávnejšie riešenie, keď sme vyhodnocovali naše rozhodnutia za tieto náročné roky. Som presvedčený, že každý krok, ktorý urobíme v prospech zákazníkov, nám oni vrátia, oplatia svojou lojalitou a dôverou,“ myslí si Bayer.

Stabilná dodávka

V tomto roku sa východoslovenskí energetici chcú zamerať na stabilnú dodávku elektriny a zemného plynu všetkým našim zákazníkom, ako aj na ponuku produktov, ktoré im pomôžu znižovať náklady na energie.

Rovnako sa zameriame na produkty, ktoré pomáhajú zákazníkom na ich ceste k udržateľnému podnikaniu, respektíve domácnostiam znižujú uhlíkovú stopu a podobne. Preto budeme pokračovať v ponuke zelených produktov, vrátane dodávky elektriny krytej z OZE pre domácnosti i firemných zákazníkov či fotovoltaických riešení vrátane služby virtuálna batéria,“ doplnil Bayer.

Pomoc zákazníkom

Zákazníkom chcú pomáhať aj cez ďalšie energetické riešenia a produkty, napríklad vypracovaním energetického auditu. „Tiež cez ponuku tepelných čerpadiel, ktoré sú vhodné ako pre firemných zákazníkov tak aj pre domácnosti,“ konštatoval Bayer.

Podľa neho medzi plány spoločnosti patrí aj automatizácia a digitalizácia procesov. „Pre všetkých našich zákazníkov chceme pripraviť ďalšie možnosti riešenia ich požiadaviek a objednávania produktov cez digitálny kanál,“ uzavrel Bayer.

K téme

Bezplatné novinky z Energia.sk raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.